Ruční mlýnek na obilí Waldner Biotech
Ruční mlýnky na obilí značky Waldner Biotech se hodí na mletí obilí i zrn vhodných k přípravě bezlepkové mouky. Namlít si v nich můžete špaldu, pšenici, proso, žito a další obilí, dále také cizrnu, rýži, fazole i sójové boby a v neposlední řadě také koření jako kmín, koriandr, fenykl nebo mořskou mouku. Tyto ruční mlýnky obsahují přírodní mlýnské kameny s velmi dlouhou životností, které se navíc samy dobrušují a jsou díky tomu bezúdržbové.
Proč kamenné mlýnky?
Ptáte se, k čemu jsou kamenné mlýnky dobré? Tento způsob mletí je starý už tisíce let a díky němu si celé zrno zachová obsah cenných enzymů. Dnešní technologie totiž ochuzují náš organismus o minerální látky a vlákninu, která příznivě působí například na peristaltiku střev a podporuje střevní mikroflóru, čímž se podílí na celkové imunitě organismu. Běžné válcové mlýny navíc vlákninu zpracovávají do jehličkovitého tvaru, který poškozuje střevní stěnu. Díky enzymům, které si zrno i po namletí kamenným mlýnkem zachová, dokáže žaludek rozložit obsah na jednotlivé aminokyseliny, důležité pro tvorbu bílkovinových substancí.
Jemné granulky namleté vlákniny z povrchových vrstev obilí také pomáhají zpomalovat vstřebávání cukrů a vyrovnávají tak jejich hladinu v krvi.
Jak tedy ruční kamenné mlýnky fungují?
O pohodlný a rychlý provoz bez námahy se starají mlecí kameny a řetězový pohon. Vnější povrch je ošetřený AURO balzámem z včelího vosku. Mlýnek stačí upevnit pomocí svěrky k pracovní ploše, regulačním šroubem nastavíte jemnost mletí a můžete začít mlít. Mlít můžete, jak už jsme zmiňovali, všechny druhy obilí. Olejnatá semínka jako mák, sezam nebo slunečnici však musíte vždy smíchat s obilím, samotná se v mlýnku mlít nesmí. Používejte také vždy suché a dobře vyčištěné obilí, případné kamínky by mohly mlýnek poškodit.